... je symbolem dynamiky, úspěchu a radosti ze života. Zdravé zuby, spokojený život. Úžasný úsměv i na vaší tváři.

Stomatochirurgické výkony - Piezochirurgie

Nabízíme tyto chirurgické ošetření:

  • komplikované i nekomlikované extrakce zubů
  • chirurgické vybavení zubů moudrosti
  • zavádění dentálních implantátů (více zde)
  • odstranéní retních uzdiček
  • parodontologické operace
  • jíné menší chirurgické výkony

 

 

Chirurgické vybavení zubů moudrosti

Atypické uložení "osmiček" může vést k problémům v čištění zubů. Vznik zánětu je podporován špatnou hygienou v této oblasti a je doprovázen velkými potížemi.

V naší ordinaci vám navrhneme optimální způsob extrakce, kterou rovněž provádíme s pomocí Pieozochirurgie.

Výhody piezoeletrických přístrojů v ektrakci zubů
Ultrazvuková technologie také přináší řadu výhod při extrakci zubů ve srovnání s konvenčním instrumentáriem.

Přesnost
Díky jemným koncovkám a pravidelnému pohybu je zachována celistvost kostního lůžka. Vskutku není nutné aby při extrakci došlo k porušení alveolu.
Lékař proniká koncovkou mezi zubem a stěnou zubního lůžka, dochází k zub je tímto uvolněn a může být jemně odstraněn. Geometrie extrakčních koncovek je navržena podle studií aby se přizpůsobila anatomické situaci, t.j. omezenému prostoru ve frontálním i laterálním úseku. Tyto extrakční koncovky limitují poškození sousedních kořenů a zubů.

Bezpečnost (selektivní účinnek)
Ultrazvukové koncovky umožňují ošetřujícímu větší bezpečnost pokud se pohybuje v okolí takových anatomických struktur, jako je mandibulární nerv, lingvální nerv, membrána čelistní dutiny, arterie patra, atd. a jsou aktivní pouze na tvrdých tkáních a neaktivní na měkkých tkáních. Samozřejmě modulace frekvence činí koncovky neškodné vůči okolní sliznici.

Komfort
Extrakce zubů se stává méně traumatizujícím ošetřením. Chlazení spojené s fenoménem kavitace (vznik mikroskopických bublin) poskytuje optimální viditelnost operačního pole. sterilní chlazení zabraňuje narůstání teploty, kterém může vést k poškození tkání a redukuje pooperační bolest. Extrakce může být tedy provedena s minimálním poškozením.

Piezochirurgie

Co je to piezochirurgie?

Piezochirurgie je nová, prof. Tomasem Vercellottim zavedená metoda, která otevírá nové možnosti zejména v oblasti implantologie a kostní chirurgie.
Speciálně vyvinuté tvrdokovové nástroje jsou ultrazvukem rozkmitány a umožňují extrémně šetrnou a atraumatickou práci s kostí.

Výhody oproti běžnému ošetření

Velkou výhodou piezochirurgie oproti konvenčním nástrojům, jako je vrtání a řezání kosti, je její selektivita.

To znamená, že kost je bez námahy preparována, měkké tkáně (např.: nervy, cévy nebo sliznice) zůstavají naopak nepoškozené, dokonce i když dojde k přímému kontaktu s ultrazvukovou koncovkou.

Lepší hojení tkání

Další výhodou je, že při piezochirurgii téměř není přítomné krvácení, kost není traumatizována a hojení je tím pádem mnohem rychlejší.

Tuto metodu používáme především u takových zákroků, kdy chceme zub vybavit atraumaticky bez poškození zubního lůžka, a také u takových, kde je riziko poškození nervů nebo cév.

 

Extraction - Kit - extrakční nástroje pro piezotome

Rychle, šetrně, bezpečně a pokud možno bezbolestně, tak by měla probíhat extrakce v zubní ordinaci.

Ultrazvukové koncovky Extraction - Kit firmy Satelec /Acteon Group) doplňují sortiment pro ultrazvukový generátor Implant Center.
Díky vysokovýkonému ultrazvuku, přesnému a selektivnímu použití šesti nástroju lze nyní provádět extrakce i hemiextrakce, resekce kořenového hrotu a.j. a to jednoduchým, efektivním a především šetrným způsobem.
Vše bez rizika zničení kořene, alveolitidy a jiných pooperačních komplikací.

Další indikace: Extrakce retinovaných a semiretinovaných zubů moudrosti.