... je symbolem dynamiky, úspěchu a radosti ze života. Zdravé zuby, spokojený život. Úžasný úsměv i na vaší tváři.

Přístrojové vybavení zubní ordinace

Cerec 3D - výroba keramických korunek

Technologie Cerec umožňuje zhotovení keramických náhrad (korunky, výplně, fazety) a to v jediné návštěvě.

Po přípravě zubů v ústech pacienta je zub nakenován 3D kamerou, na přístroji Cerec 3D je vymodelována keramická náhrada, kterou následně vyfrézuje fréza Cerec z keramického bločku. Po vyzkoušení v ústech pacienta je náhrada "nalepena" do zubu. Tento proces trvá 60-120minut (více zde).

 

Digitální panoramatický a 3D rentgen a RVG

V souladu s moderními metodami používáme panoramatický rentgen a 3D rentgen Ortophos XG 3D od firmy Sirona. Umožňuje nám zhodnocení situace v ústech pacienta. Především můžeme hodnotit také nežádoucí změny na kořenech zubů, které jinak mohou zůstat skryty.

RVG (radiovisiografie) v každé ordinaci, neboli digitální rentgen, který je propojen s počítačem, zobrazuje snímky ihned po zhotovení a umožňuje nám kontrolovat průběh ošetření.

 

Endo IT + Mtwo - bezpečné opracování kořenových kanálku

Kombinace endodontického motoru a osvědčených koncovek na opracování kořenových kanálků umožňuje optimální přípravu kanálků na výplach a následné zaplnění.

 

Beefill 2in1 - 3D plnění kořenových kanálků

Nejnovější přístroj na plnění kořenových kanálků. Kanálek je zaplněn ve dvou fázích. V první je zaplněn hrot kořene tzv. metodou vertikální kondenzace. V druhé fázi je kanálek zaplněn teplou gutaperčou která zajistí rovnoměrné zaplnění a dokonalé utěsnění kořenového kanálku.
Výhodou této metody je možnost optimálního zaplnění a nízké riziko následných komplikací. To vše je předpokladem pro následné a dlouhodobé využití ošetřeného zubu.

Satelec Implant center - kombinace piezotome, newtron a chirurgického mikromotoru

V tzv. "chirurgickém módu" (modulovaná ultrazvuková amplituda) řeže Piezotome při minimální šíři řezu přesně, spolehlivě a bez krvácení, přičemž měkké tkáně jsou šetřeny (více o piezochirurgii)

V tzv. "newtron módu" (sinusová ultrazvuková amplituda) lze pomocí speciálních násadců s kontrolovaným výkonem provádět konvenční ošetření parodontologii a endodoncii.

Nastavení přístroje během ošetření je prováděné nožním přepínačem, díky tomu zůstává přístroj po celou dobu ošetření bez kontaminace. Implant Center obsahuje také chirurgický mikromotor I-Surge (otáčky 100 - 40.000 ot./min., 6Ncm).
Díky 3 v 1 (piezotom,newtron,mikromotor), máme možnost celé preimplantologické přípravy, včetně samotné implantace (více o implantologii zde). 

V průběhu celého zákroku je možné chlazení sterilním fyziologickým roztokem.

 

Newtron P5

ultrazvukový přístroj s vysokou účinností a indikací v protetice, parodontologii a endodoncii.

 

Ozónový generátor OzoneDTA

Přístroj na generaci ozónu umožňuje aplikaci ozónu kdekoliv v dutině ústní (více o ošetření zde).

 

BTL 2000 - neinvazivní laserová terapie

Diodový terapeutický laser, který podporuje hojení tkání, účinek anestezie a.j.